Haber

Altun: Dostluk isteniyorsa teröre doğrudan ve dolaylı destekler derhal kesilmeli

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, toplumsal medya hesabından yaptığı İngilizce paylaşımda, terörün nahoş yüzünün bir kere daha İstanbul’da görüldüğünü belirterek hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

Saldırının gerisindeki gerçek faillerin bulunacağından ve onlara ağır bedeller ödetileceğinden kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğini vurgulayan Bağlantı Lideri Altun, “Teröristler bu menfur saldırılarla milletimizi ve hükümetimizi yıldırabileceklerini, ülkemize korku yayabileceklerini sanıyorlar. Masum sivillere yaptıkları saldırılarla milletimizi sindirebileceklerini zannediyorlar. Ama başaramayacaklar!” değerlendirmesinde bulundu.

“HER SEFERİNDE DAHA GÜÇLÜ VE DAHA BİRLİK OLARAK ÇIKTIK”

Türkiye’nin geçmişte de benzer badireler yaşadığını ve her seferinde bunlara karşı koyduğunu anlatan Altun, paylaşımında şu görüşlere vurgu yaptı:

“Her seferinde daha güçlü ve daha birlik olarak çıktık. Her seferinde yılmaksızın faillerin peşine düştük. Bu sefer de farklı olmayacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sarsılmaz liderliğindeki hükümetimiz, teröristleri nerede olurlarsa olsunlar takip etmekten ve cezalandırmaktan asla geri durmamıştır. Bugün derin bir acı hisseden halkımıza, günahsızlara saldıranların çok ağır bedeller ödeyeceğinin kelamını veriyoruz. Memleketler arası toplum bilmelidir ki sivillerimize yönelik terör taarruzları, birtakım ülkelerin terör örgütlerine verdiği takviyenin direkt ve dolaylı sonuçlarıdır. Bu ülkeler Türkiye’nin dostluğunu istiyorlarsa teröre direkt ve dolaylı dayanaklarını derhal kesmelidirler. Bir kere daha, bu hücumda ömrünü yitirenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Teröristlerin cezalandırılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kelamımız kelamdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu