Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütün dünya Türkiye’nin söylediklerine bakıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Artık bütün dünya Türkiye’nin hemen her konuda ne söylediğine bakıyor. Milletimizden aldığımız güçle Türkiye’nin itibarına yakışır açıklamalar yapıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Türkiye’nin Filistin’e yönelik desteğine ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin haklı Filistin davasına tam desteği, Gazzeli kardeşlerimizin sesinin duyulmasını sağlıyor. Biz tarihi sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve buna göre hareket ediyoruz. Niyetimiz saf olduğundan, haklılığın itibarı da vardır. Ortaya koyduğumuz tezlerin sayısı o oranda artıyor.”

BÜTÜN DÜNYA TÜRKİYE’NİN NE DEDİĞİNE BAKIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu itibarın sonuçlarını İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği Ortak Zirvesi’nde gördük. Zirvenin sonuç bildirgesini bizim öneri ve tezlerimiz şekillendirdi. Bunu son derece değerli buluyorum. Artık bütün dünya bakıyor” dedi. Türkiye’nin hemen her konuda söylediği sözlere, “Milletimizden aldığımız güçle Türkiye’nin itibarına yakışır hamleler yapıyoruz” dedi.

SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Gönderinin devamında, “Güçlü sesimizin asıl desteği, arkamızda dimdik duran milletimizin güveni ve sarsılmaz desteğidir. Biz bu millete söz verdik, dimdik ayakta duracağız dedik. Bu ülkenin ve kardeşlerinin itibarını, onurunu asla düşürmeyeceğiz, her yerde en güçlü şekilde savunacağız, “Savunmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu