Haber

Fransa Savunma Bakanı: Paris, vatandaşlarının Ukrayna’da savaşmasını yasaklayamaz

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu,LCI televizyonuna yaptığı açıklamada, Paris’teki Fransız vatandaşlar UkraynaOnun savaşa gitmesini yasaklayamayacağını söyledi.

Lecornu, “Ukrayna askeri üniformasıyla Ukrayna’ya savaşmaya giden Fransız siviller var. Bunu yapmalarını yasaklayamayız, sonuçta biz bir demokrasiyiz. Esasında bu kişilerin Fransız ordusuyla hiçbir bağlantısı yok, Fransız askeri üniforması giymiyorlar, Fransız askeri kurumlarıyla da hiçbir bağlantıları yok.” söz konusu.

Fransa Cumhurbaşkanı, Fransız paralı askerlerinin Ukrayna’daki varlığına ilişkin açıklamalar Emmanuel MacronBunun, şirketin Kiev’e ilave 40 Scalp füzesi verileceğini duyurmasının ardından yoğunlaşan “Rus bilgi savaşının” bir parçası olduğunu iddia eden Lecornu, bu açıklamaların amacının şu olduğunu söyledi: ‘Fransa’nın Ukrayna’daki çatışmaya müdahalesi’Karşı söylemi desteklemeyi amaçladığını söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 17 Ocak Perşembe günü Kharkov kentinde çoğunluğu Fransız paralı askerlerden oluşan yabancı militanların bulunduğu geçici barınma noktasına hassas bir saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu. Bakanlık, saldırıda en az 60 militanın öldürüldüğünü, 20’den fazla militanın da yaralandığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu