Haber

İYİ Parti’den MHP’ye Üçok’tan: AK Parti’yi bırakın İYİ Parti’nin yanında olun

Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun ardından MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin yerel seçimler öncesi GÜZEL Partisi ile işbirliği davetine DÜZGÜN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Üçok’tan yanıt geldi. “Türk milleti aleyhine kararlara ortak olan bir partiyle işbirliği yapılamaz” sözünü kullanan Üçok, “IMF politikalarını uygulayan AK Parti’den ayrılın, İYİ Parti’nin yanında yer alın. milletin menfaati.”

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre Üçok, MHP’nin Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde kazanamayacağına inandığını belirterek, “Zaten kazanmak mümkün değil. Ekonomide alınan son kararlar millette korku ve pişmanlık yarattı. Şimdi ‘Milletin hayrına’ gibi ifadelerle süsledikleri bir çağrı ile İYİ Parti’yi bekliyorlar. Gerçek şu ki, artık kazanamayacaklarını görüyorlar. Bu yüzden davet ediyorlar.”

İYİ Parti’nin şu anda Türkiye’nin en güçlü merkez sağ partisi olduğunu savunan Üçok, şöyle devam etti: “Partimizde çok sayıda milliyetçi kökenli arkadaşımız var. Bizim gibi Kemalistler var, Hak Yol’dan, ANAP’tan gelenler var, sosyal demokratlar var. MHP’nin bir modülü olarak görmeleri çok yanlış, biz yepyeni bir partiyiz. Divan teşkilatımıza bakarsanız partimizin nasıl bir Türk karması olduğunu görürsünüz. MHP, milletin menfaati için bir şeyler yapmak istiyorsa, IMF’den yana politikalar uygulayan Cumhur İttifakı’nın kararlarına neden ortak oluyor?

Hele seçimden sonra Cumhur İttifakı’nın milletin menfaati için hiçbir şey yapmadığını başta memur, emekli ve çalışan iş adamları olmak üzere hepimiz gördük. Biz de diyoruz ki; Milletin yararına hareket etmek istiyorsanız gelin bizimle birlikte hareket edin. Milletin menfaati için hareket eden DÜZGÜN Parti’den yana olun, IMF politikaları uygulayan AK Parti’den ayrılın. Özellikle tekrarlamak istiyorum.

Biz MHP’den başka bir partiyiz, MHP’nin devamı da değiliz. ‘Gelin bize katılın’ davetinin gerçekçi olmadığını da gördüler ve seçimde telaffuzlarını ‘komşu olalım’ olarak değiştirmeleri bunun kanıtı. Türk milleti aleyhine kararlara ortak olan bir partiyle işbirliği yapmamız mümkün değil. Ancak bizim anlayışımıza Türk milletinden yana yaklaşırlarsa, milletin menfaatine hareket edecek noktaya gelirlerse, Sayın Genel Başkanımızın davetine katılsınlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu